۵ تکنیک موثر برای اجرای یک کمپین تبلیغاتی موفق

تبلیغات اینترنتی
تبلیغات اینترنتی

اجرای موفق یک کمپین تبلیغاتی در فضای اینترنت کار ساده ای نیست، اما مزیت تبلیغات اینترنتی در این است که شما با یک تیر چند هدف را می زنید و نتایج گسترده ای دریافت می کنید.
به ندرت پیش می آید که یک کمپین تبلیغات اینترنتی که هوشمندانه برگزار شده باشد نتیجه ی مطلوبی در برنداشته باشد، و یا اینکه به شکست ختم شود. همیشه چنین کمپین هایی نتایج خارق العاده ای دارند و شما در کنار افزایش فروش (اگر هدف شما فروش باشد) به اهداف دیگری مثل اصلاح نگرش تبلیغاتی و یا حتی بهبود شناخت نسبت به جامعه کاربری مورد نظر دست پیدا می کنید.
در این مطلب شما را با پنج تکنیک موثر برای افزایش شانس موفقیت در تبلیغات اینترنتی آشنا می کنیم. اما پیش از معرفی این تکنیک ها، باید پیش شرط هایی را رعایت کرده باشید. مثلا لازم است که کاربران جامعه هدف خود را به خوبی شناسایی کنید. این موضوع به شما برای درک بهتر تبلیغات، مدت زمان آن و حتی پلتفرم های انتشاراتی آن کمک شایانی می کند. موضوع دیگر هدف شما از تبلیغات است. برای چه تبلیغ می کنید؟ آیا می خواهید خود را به عنوان یک قطب قدرتمند به رقبا بشناسانید؟ یا قصد دارید که برای این آخر هفته فروش بالایی را تجربه کنید؟ یا شاید می خواهید کاربران فعلی خود را با سرویس های جدیدی که به زودی عرضه می کنید آشنا کنید. میزان شناسایی دقیق هدف و پایبندی به آن باعث می شود که شما با بهره گیری از تکنیک هایی که در ادامه می آید کمپین موفقی را پشت سر بگذارید.

 

۱- اصل آزمون و خطا
مهم نیست که در چه مقطعی از کمپین تبلیغاتی خود هستید. همیشه آزمون و خطا می تواند دریچه های تازه ای را به روی شما باز کند و مسیر کمپین تبلیغاتی شما تغییر یابد. هیچگاه اصل و شیوه ای ثابت را برای کمپین خود در نظر نگیرید. گاهی ممکن است نقشه ای بهتر از طرح اولیه نیازهای شما را پاسخ دهد.

۲- تحلیل و بررسی
گوگل آنالیتیکس یکی از بهترین ابزارهایی است که تا امروز برای تحلیل تبلیغات آنلاین طراحی شده است. این سرویس اطلاعات دقیقی از رفتار کاربران در اختیار شما قرار می دهد که با استفاده از این داده ها می توانید کمپین های جدیدی طراحی کنید و یا شیوه ی تبلیغاتی خود را بهبود دهید. هیچگاه کمپین تبلیغاتی خود را بر روی یک سرویس متوقف نکنید، حتی اگر پاسخگوی نیازهای شما نبود. بهترین کار این است که سرمایه ی تبلیغاتی خود را کاهش دهید و هزینه کاهش یافته را برای تست سایر طرح های پیشنهادی هزینه نمایید.

۳- وقت طلاست!
بسیاری از تبلیغ کنندگان تبلیغات خود را برای ساعت هایی تنیظیم می کنند که قادر به پاسخگویی هستند، در صورتی که از پتانسیل سایر ساعت ها بی خبرند. ممکن است بازۀ زمانی که برای اجرای کمپین خود انتخاب کرده اید، بهترین زمان برای پاسخگویی به سوآلات و نیازهای کاربران باشد، اما این وقت از شبانه روز ساعت مناسبی برای گشت و گذار کاربران هدف شما نباشد. برای بهبود نتایج کافی است تبلیغ خود را ادیت کنید و کمپین خود را با توجه به عدم سرویس دهی در سایر ساعت های شبانه روز اجرا کنید.

۴- با زمان پیش بروید
اگر تصور می کنید که بهترین شعار و یا جذاب ترین جملات را برای بنرهای خود انتخاب کرده اید، باید بدانید که ممکن است نیازهای شما در طول اجرای کمپین تغییر کند، و یا به واقعیت هایی پی ببرید که پیش از آغاز کمپین و یا در زمان طراحی آن نادیده گرفته بودید. برای همین بهتر است آمادگی طراحی مجدد بنر را داشته باشید و یا شعار تبلیغاتی خود را بازتعریف کنید.

۵- منعطف باشید
اجرای کمپین تبلیغاتی به معنای پیاده سازی مو به موی طرح اولیه نیست! گاهی لازم است که قدم های گذشته خود را بررسی کنید و به دنبال راه های تازه بگردید! شاید در کمتر از ده روز مطمئن شوید که طرح ریزی اولیه اشتباه بوده و نیاز دارید که در بسیاری از موارد تجدید نظر کنید، و یا ممکن است تصوری که از کیفیت کلیک پذیری بنر خود داشته اید، با واقعیت فاصله زیادی داشته باشد.
در بیشتر مواقع نگرش شما نسبت به سطح برآورده شدن نیازهایتان در طول کمپین تغییر می کند و مایلید که راه های تازه ای را امتحان کنید. اگر بر روی طرح های اولیه پافشاری کنید، ممکن است بودجه خود را از دست بدهید و دیگر برای بازگشت و شروع دوباره فرصتی نداشته باشید. همیشه بخشی از بودجه خود را کنار بگذارید و خود را برای رخ داد هرچیزی آماده کنید.

 

سما ایده با تیمی مجرب برای راه اندازی و اجرای کمپین های تبلیغاتی در خدمت شماست !

با ما در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *